دوره‌های فنی و حرفه‌ای

دوره‌های فنی و حرفه‌ای

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از سازمان‌های وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی است که از ادغام سه نهاد آموزشی در سال ۱۳۵۹ و به منظور ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تشکیل گردیده ‌است. این سازمان علاوه بر ستاد مرکزی، دارای ۳۱ اداره کل در سطح کشور، یک مرکز تربیت مربی و ۱۱۶۵۳ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد می‌باشد و به منظور دست‌یابی به تازه‌های علوم و فناوری روز و همگامی با استانداردهای بین‌المللی، همواره سعی بر گسترش روابط بین‌المللی از جمله با سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی آموزش حرفه‌ای و کشورهای مختلف دنیا نموده‌است. در این راستا سازمان صرفنظر از تفسیر کلیت ساختار تشکیلاتی، صرفاً در قسمت آموزش، با حمایت حوزه پژوهش فعالیت‌های خود انجام می‌دهد.

برای آشنایی با استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اینجا را کلیک کنید.

در حال حاضر آموزشگاه در سال ۱۳۹۴ با اخذ مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش تخصصی در زمینه سلامت و طب ایرانی را با مدیریت استاد عبادیانی آغاز کرد. رشته سلامت و طب ایرانی جمله رشته‌های جدیدی بود که سازمان فنی و حرفه‌ای بنا به ضرورت بازار کار و با توجه به اهداف سند توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی و چشم‌انداز اهداف بیست ساله راه‌اندازی شده بود؛ پس از چندی به علت بررسی مجدد استانداردهای آموزشی راکد شد.

در حال حاضر آموزشگاه درمانگر به طور تخصصی در حوزه آموزش دوره‌های ماساژ که زیر مجموعه رشته بهداشت و ایمنی است، فعالیت می‌کند. به طور کلی فعالیت آموزشگاه به شرح زیر است:

بهداشت و ایمنی ( مطالعه بیشتر … )

آموزش مجازی ( مطالعه بیشتر … )