علی احمدیان با بیان اینکه جشنواره یاد شده از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب برگزار می شود گفت: دومین کارگاه آموزشی استانی با موضوع سازگاری باکم آبی در بخش کشاورزی برای آموزش و آگاهی بخشی به کشاورزان در حاشیه این جشنواره برپا میشود.
وی توسعه گردشگری پایدار و روستاگردی، برند سازی محصولات روستایی، بهره مندی از ظرفیت های منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید محصولات داخلی و بهره مندی از ظرفیت های منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد و افزود: روستای ده بالا یکی از ۱۰ روستاهای هدف گردشگری شهرستان تفت است که برداشت گیاهان دارویی و گیلاس و تولید عرقیجات گیاهی در آن رونق فراوان دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری تفت، وی اظهار داشت: جشنواره مورد اشاره با همکاری فرمانداری و بخشداری مرکزی تفت، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی و دهیاری آمحسن برگزار می شود.

احمدیان با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند نقش مهمی در حضور گردشگران و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی و به ویژه باغداری در این شهرستان داشته باشد و به معرفی میوه های فصلی، گیاهان دارویی و عرقیجات گیاهی منطقه نیز پرداخته شود.
بخشدار مرکزی تفت خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون جشنواره های متعددی در این بخش برگزار که با استقبال خوب مردم روبرو شده است و با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته و با توجه به تدوین تقویم گردشگری بخش مرکزی شهرستان تفت برگزاری این گونه جشنواره ها ادامه خواهد داشت.