مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ سلامتکده طب سنتی در کشور فعالیت دارد و تعداد بسیاری هم در حال احداث است.

دکتر محمدرضا شمس اردکانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح چهار سلامتکده طب سنتی در مشهد طی گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سلامتکده های طب سنتی یکی از مکان های معتبر هستند که مردم می توانند از امکانات و ظرفیت های آن ها استفاده کنند. وی اظهار داشت: برخی از این سلامتکده ها به صورت دولتی فعالیت می کنند و متعلق به دانشکده های طب سنتی و دانشگاه های علوم پزشکی هستند و برخی نیز به صورت مشارکت با بخش خصوصی فعالیت دارند. وی مدل راه اندازی سلامتکده های طب سنتی با مشارکت بخش خصوصی توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد را الگویی مناسب در کشور دانست و گفت: این مدل در حوزه طب سنتی کارآمد بوده و نقش مهمی در توسعه سلامتکده ها دارد.


شمس اردکانی اقبال عمومی به طب سنتی در کشور را گسترده دانست و افزود: انتظارات مردم در حوزه طب سنتی بیش از آن چیزی است که ارائه می شود و امیدواریم بتوانیم در جهت برآورده کردن نیازهای مردم در این زمینه کوشا باشیم. وی اظهار داشت: طب سنتی یک مولفه بسیار قدیمی در بین همه ملل دنیاست به طوریکه حدود ۲۰۰ سال پیش همه مردم جهان به نوعی از آن استفاده می کردند و تفاوت ها در مبنا، عمل یا ارائه این طب بوده است. وی گفت: طب سنتی در بین ملل دیگر قدرت و قوت طب سنتی ایرانی را نداشته است و طب ایرانی مبتنی بر فلسفه با بهترین مبانی پزشکی در حوزه سلامت به شمار می رود و دانشمندان بی نظیر و بی بدیلی در حوزه این طب از ایران زمین به پا خاسته اند.
چهار سلامتکده طب سنتی امروز با حضور دکتر شمس اردکانی مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح شد.