تازه‌ترین کتاب استاد محمد عبادیانی با نام «راهنمای درمان چاقی در مکتب طب ایرانی» منتشر شد.

از دیدگاه طب ایرانی به هر نوع افزایش وزن یا افزایش حجم بدن که موجب اختلال در انجام افعال طبیعی بدن شود، چاقی می‌گویند. این گونه افزایش وزن که مانع صدور افعال طبیعی بدن شود، زمینه ابتلا به انواع بیمار‌ی‌ها را فراهم می‌کند. استاد عبادیانی در این کتاب، انواع چاقی را از منظر طب ایرانی مورد بررسی قرار داده است. ایشان انواع چاقی را به سه دسته چاقی‌های ناشی از غلبه سردی (برودت) بر اندام‌ها، چاقی‌های ناشی از غلبه بلغم بر اندام‌های بدن و چاقی‌های ناشی از کمی خلط خون در اندام‌های بدن؛ تقسیم کرده است.

از منظر دیگری چاقی را به دو دسته عام (چاقی کل بدن) و خاص (چاقی موضعی) که هر یک از اینها می‌تواند لحیم یا سمین باشد، تقسیم‌بندی کرده و سبب فاعلی به وجود آورنده هر دو را یکسان می‌داند. «زیرا سمن مفرط یا در نتیجه افزایش و تجمع چربی (شحم) و یا در اثر انباشت گوشت (لحم) در بدن به وجود می‌آید که هر دو نوع، در کیفیت تری با هم مشترک هستند. زیرا لحم دارای مزاج گرم و تر، و شحم دارای مزاج سرد و تر است. بنابراین، اصول درمان مشابه است. یعنی وقتی سمن مفرط، عام باشد باید تری را از همه بدن دفع کرد یا به اصطلاح تری را خشک کرد و وقتی سمن مفرط از نوع خاص باشد؛ لازم است تری را از عضو خاص خارج نمود.»

استاد عبادیانی در کتاب راهنمای درمان چاقی در مکتب طب ایرانی به تشریح و تبیین تدابیر پنج‌گانه‌ای که حکمای مکتب طب ایرانی برای درمان چاقی‌های ناشی از رطوبت ذکر کرده‌اند، پرداخته است.

برای سفارش کتاب راهنمای درمان چاقی در مکتب طب ایرانی به بخش فروشگاه سایت darmangartvto.com  مراجعه کنید یا به وتس اپ انتشارات نیاکان به شماره ۰۹۹۱۲۳۲۳۰۱۸ پیام دهید.

https://www.instagram.com/p/B_syRY-HgLC/?igshid=16fe4xr0kcro2

 

برای خرید آنلاین اینجا را کلیک کنید