توصیه متخصص طب ایرانی به مادران/ به پویش غذای طیب بپیوندید


به گزارش درمانگر، یک متخصص طب ایرانی، به مادران پیشنهاد داد در تأمین غذای سالم بوفه مدارس مشارکت کنند.

مرتضی جاهدی، در برنامه “سلام تهران” شبکه پنج سیما، با اشاره به خوراکی‌های بوفه مدارس که اغلب برای سلامت دانش آموزان مفید نیستند، گفت: با اجرای “پویش غذای طیب”، می‌توان از مادران دعوت کرد در تأمین غذای سالم بوفه مدارس مشارکت کنند.

وی افزود: تهیه آبمیوه‌های صنعتی و کیک و بیسکوئیت های برند برای دانش آموزان، ظلم به آنها است. حتی، بوفه مدارس هم با این قبیل خوراکی‌ها، به سلامت بچه‌ها ظلم می‌کنند.

جاهدی با مخاطب قرار دادن مادران که برای فرزند خود میان وعده مدرسه تهیه می‌کنند، گفت: اصولاً، مادران در اغلب برنامه‌های مدارس همراه هستند و حالا می‌توانند در تأمین غذای سالم بوفه مدارس مشارکت کنند.

این متخصص طب ایرانی ادامه داد: مشارکت مادران در تهیه خوراکی‌های سالم بوفه مدارس، علاوه بر اینکه به سلامت بچه‌ها و دانش آموزان کمک می‌کند؛ می‌تواند ایجاد کارآفرینی کند.

جاهدی افزود: شاید آوردن لقمه سالم به مدرسه، برای برخی دانش آموزان نوعی بی کلاسی در مقابل خوراکی‌های شیک باشد؛ از همین رو، مادران می‌توانند غذا و خوراکی‌های سالم را در بسته بندی‌های شیک، به بوفه مدرسه بدهند.

وی گفت: این مشارکت مادران در تأمین غذای سالم بوفه مدارس، علاوه بر اینکه به سلامت فرزندان خود کمک می‌کند؛ می‌تواند منبع درآمدی برای آنها باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =